Gönen Gezilecek Yerler - Tarihi Mekanlar

Gönen tarihi hakkında bilgi veren, gezip görülecek yerler hakkında fikir edinmenizi sağlayan, Gönen ve çevresinde yapılabilecek aktiviteleri anlatan Gönen tanıtım sayfası.
 
 
Gönen Gezilecek Yerler - Tarihi Mekanlar MÖ 14 yy'da kurulduğu tahmin edilen Gönen, Truvalılar, İyonlar, Lidyalılar, Persler, Helenler, Bergama krallıkları, Romalılar, Bizanslılar, Anadolu Selçuklular, Karesi Beyliği ve Osmanlılara ev sahipliği yapmıştır. Bunca uygarlığa yurtluk eden Gönen tarihi ve kültürel yönden oldukça zengin bir mirasa sahiptir.

Antik çağlarda Thermi, Asepsus ve Artemea olarak adlandırılan Gönen, 1881'de ilçe olmuş, 1885 yılında belediye teşkilatı kurulmuş, 1920'de Yunan işgaline uğramış ve 6 Eylül 1922'de düşman işgalinden kurtarılmıştır.

 
 
 

Gönen Gezilecek Yerler - Tarihi Mekanlar

Siz de Gönen için bir öneri ekleyin
Alacaoluk Kalesi
Alacaoluk Kalesi
Balıkesir'in tarihi mekanlarından biri olan Alacaoluk Kalesi, köklü bir tarihe sahip olsa da şehre gelen turistler tarafından çok ziyaret edilen bir nokta değildir. Fazla ziyaret edilmemesinin sebebi, ulaşım açısından zor [Yazının Devamı]

Habibe Tokgöz - 21 Mart 2013, Perşembe - Yorum Sayısı : 0
Gönen Kaplıcaları
Gönen Kaplıcaları
Balıkesir- Gönen Çayı kenarındadır Gönen kaplıcaları ve 70.000 metrekarelik bir alana hakimdir. Yerli ve yabancı turistlerin yaz tatili için tercih ettiği kaplıcalarda birçok konaklama tesisi bulunmaktadır. Eski çağlarda da Bursa'da [Yazının Devamı]

Habibe Tokgöz - 19 Eylül 2012, Çarsamba - Yorum Sayısı : 1
Gönen Mozaik Müzesi
Gönen Mozaik Müzesi
Gönen Termal Tesislerinin yanında yer alan müzede, taban mozaiği, Roma, Bizans, Osmanlı dönemlerine ait taş eserler sergilenmektedir. [Yazının Devamı]

Ordinaryus Tatilyus - 31 Aralık 2010, Cuma - Yorum Sayısı : 0
 
 
Gezgin Yorumları
 
Biz de Gönen'de yaşıyoruz ama sıcağından, ağır hava kokusundan, sivrisineğinden, karasineğinden çok şikâyetçiyiz. Gönen'i ziyaret edecekler bunları da dikkate alsınlar.
bengü su l 3 Ağustos 2014, Pazar 15:05 l  
 
Gönen'de yaşıyorum ve Gönen'den asla vazgeçmem. Park yolu, ıhlamur kokuları, ilkbahar sonbahar gibi gitmenizi tercih ediyorum. Ve birçok parkı var.
Gönen güzeli l 4 Şubat 2014, Salı 10:58 l  
 
Gezilecek yerleri kaplıcalar, yeşillikler içindeki parkı, köy konağı (Güneşli Köyü), alabalık çiftliği (Dereköy), Meral Sultan At Çiftliği. Yakınlarındaki denize girilecek alanlar Denizkent ve Erdek.
simge l 14 Haziran 2013, Cuma 17:26 l  
 
 
Peki Gönen hakkında sen neler düşünüyorsun?

En Çok Beğenilen Oteller
 
En Çok Yorumlanan Oteller
 
En Çok Beğenilen Mekanlar
 
 
 
Erdek'de keyifli, güzel bir tatil için Erdek Pansiyonları sayfasını ziyaret edin.

Tarihi dokusu, eşsiz güzelliği ile büyüleyen Ayvalık'da keyifle konaklamak için Ayvalık Otelleri sayfasını ziyaret edin.

Ayvalık'ın sevimli, küçük pansiyonlarını incelemek için Ayvalık Pansiyonları sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Seyahat Tüyoları